Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łańcucie

Gdzie nas szukać:

Mapa lokalizacji MSP w Łańcucie

Wizja

Medyczno Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łańcucie jest sprawnie zorganizowaną nowoczesną placówką, zatrudniającą kompetentnych pracowników. Nasi absolwenci są doskonale przygotowani do profesjonalnego pomagania człowiekowi i świadomego uczestniczenia w życiu zawodowym i społecznym. Potrafimy skutecznie wspierać uczniów i słuchaczy w planowaniu własnego rozwoju. Kształcimy umiejętność mobilnego poruszenia na rynku pracy przez całe życie.

Misja

Misją Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łańcucie jest świadczenie profesjonalnych usług w zakresie przygotowywania absolwentów do pełnienia ról zawodowych w obszarze medyczno-społecznym.

Historia

Medyczna Szkoła Policealna w Łańcucie to szkoła z wieloletnią tradycją kształcenia w zawodach medycznych. Powstała w 1962 roku jako Liceum Medyczne Pielęgniarstwa. Od 1994 roku szkoła przechodzi istotne zmiany - powstaje Medyczne Studium Zawodowe, a w 2005 r. zmienia nazwę na Medyczną Szkołę Policealną. Z dniem 1 września 2014 r. utworzono Medyczno społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łańcucie w skład którego wchodzi:

• Medyczna Szkoła Policealna w Łańcucie,
  • Policealna Szkoła Medyczno-Społeczna dla Dorosłych w Łańcucie,
  • Podkarpackie Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łańcucie.

Charakterystyka szkoły

Jesteśmy placówką publiczną, która kształci młodzież i dorosłych w formach stacjonarnych i zaocznych oraz zapewnia:

• bezpłatną naukę,
  • wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,
  • multimedialne metody wspierające proces dydaktyczny,
  • bardzo dobrze wyposażone pracownie dydaktyczne,
  • bibliotekę z bogatym księgozbiorem,
  • zajęcia praktyczne i praktyki,
  • burse szkolną,
  • stypendia naukowe i socjalne.

Uczniowie mogą również ubiegać się o zakwaterowanie w bursie międzyszkolnej, która znajduje się w niedalekiej odległości od szkoły. Mogą ubiegać się o stypendium socjalne i zapomogi. W sytuacjach losowych udziela się uczniom urlopu po którym mogą nadal kontynuować naukę na wybranym wcześniej kierunku.

Szkoła posiada Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Idea takiej placówki zakłada, że jest ona miejscem spotkania różnych ludzi, którzy chcąc realizować własne cele życiowe, powinni dbać o zdrowie. Cała działalność szkoły na co dzień świadczy o tym, że utrzymanie i potęgowanie zdrowia uczniów jest ważnym i rzeczywistym problemem.

Informacja na temat działalności szkoły promującej zdrowie w Medycznej Szkole Policealnej w Łańcucie.

Szkoła współdziała ze społecznością lokalną. Uczniowie i nauczyciele prowadzą edukację zdrowotną wśród pacjentów, młodzieży innych szkół, pracowników zakładów pracy. Chętnie włączają się do różnych akcji potęgujących zdrowie lub zapobiegających różnym chorobom.
Uczniowie współpracują z Polskim Czerwonym Krzyżem, pracują jako wolontariusze w świetlicy Wzrastanie i ośrodkach pomocy społecznej.

13 grudnia 2005 r. powołany został Klub Honorowych Dawców Krwi. Corocznie młodzież oddaje honorowo krew.

contentmap_plugin
Trwa rekrutacja ... Zapraszamy do kształcenia w naszej szkole. Proponujemy atrakcyjne kierunki, bezpłatną naukę!!! Nie wymagamy matury!!!