A- A A+

 

Medyczna Szkoła Policealna w Łańcucie

Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
Menu

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W naszej szkole, w bieżącym roku szkolnym, realizowany jest „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 3, dzięki któremu otrzymaliśmy fundusze na zakup nowości czytelniczych w wysokości 3100 złotych.

Po zakupieniu książek zorganizowano szkolne wydarzenia promujące czytelnictwo takie jak Narodowe czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, Konkurs z zakresu historii medycyny „Kolumbowie polskiej medycyny”, Konkurs Historyczny z okazji Święta Niepodległości z wystawką książek o tematyce patriotycznej i regionalnej, Patriotyczną wierszomanię w łańcuckim Medyku- ogólnoszkolne głosowanie na wiersz patriotyczny, „Maraton z książką”.

Zrealizowano również projekty edukacyjne z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej: Grę miejską „Łańcut - moja mała Ojczyzna”, Dywizjon 303 w książce i filmie, „Z miłości do makijażu” , „Literatura jako pomoc w oswajaniu ze śmiercią”, Konkurs- Rysujemy książkę kamishibai o tematyce patriotycznej, „Wiem co jem” z degustacją zdrowej żywności, O profilaktyce narkomanii.
Zakupiono książki o tematyce niepełnosprawności i radzeniu sobie z nią. Podjęto współpracę z bibliotekami na terenie miasta Łańcuta - Miejską Biblioteką Publiczną i Biblioteką Pedagogiczną Filia w Łańcucie.

Biblioteka serdecznie zaprasza całą Społeczność Szkolną do wypożyczania książek i czytania. Zachęcamy do wypożyczeń na okres ferii i wolnych dni.
Godziny pracy biblioteki MSCKZiU w Łańcucie:

  • poniedziałek 7.30-11.30
  • wtorek 7.30-11.30
  • czwartek 10.00-15.00
  • piątek 10.00-14.00 / 13.00-17.00
  • sobota 11.00-14.00

Zapraszamy !

 

 

 

 

 

<
Szkoła posiada nadal wolne miejsca na kierunku Technik usług kosmetycznych - ZAPRASZAMY!