A- A A+

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łańcucie

Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
Menu

Terapeuta zajęciowy

Terapeuta zajęciowy

Jeśli chciałbyś zostać terapeutą zajęciowym i prowadzić zajęcia o charakterze muzykoterapii, arteterapii, choreoterapii, to zapraszamy Cię do naszej szkoły.
Jeśli chciałbyś prowadzić zajęcia w warsztatach terapii zajęciowej, domach seniora, w placówkach rehabilitacyjnych dla dzieci, również Cię zapraszamy.
Tutaj pod okiem nauczycieli-praktyków zdobędziesz kompetencje terapeuty. Nie zwlekaj, złóż podanie.
Przyjęcia bez egzaminów wstępnych i rozmowy kwalifikacyjnej.
Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej.


Zapraszamy!

image004

Biblioteka szkolna, oraz uczniowie kierunku terapeuta zajęciowy,
zorganizowali quiz historyczno-literacki
pod hasłem: "Jak kochać Ojczyznę"

image001  image002  image003

Konkurs dotyczył życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. Warto pamiętać o roli  jego twórczości  w odzyskaniu przez Polskę niepodległości.
Henryk Sienkiewicz - pisarz, noblista, działacz społeczny zwany Hetmanem Duchowym Polaków, nauczyciel i wychowawca, który kształtował postawy patriotyzmu i tożsamości narodowej wielu pokoleń Polaków. W czasach zniewolenia pisał ku pokrzepieniu serc.
Kolejne odcinki powieści Sienkiewicza publikowane w czasopismach, gromadziły przy wspólnej lekturze rzesze Polaków.
Za całokształt twórczości został uhonorowany w 1905 roku Nagrodą Nobla.
Rok 2016 to rok trzech rocznic związanych z Henrykiem Sienkiewiczem - mija 170 rocznica urodzin noblisty, 100 rocznica jego śmierci.

Teatr w szkole

Pokaz mody

XIV Rodzinny piknik integracyjny osób niepełnosprawnych w Łańcucie

"Cudna złota" - wyprawa do parku

Młodzież naszej szkoły- technicy masażyści i terapeuci wraz z nauczycielami na lipcowym  pikniku integracyjnym w Łańcucie.
Dokuczał trochę upał ale i tak zabawa była przednia, co widać.

 

Technicy masażyści i terapeuci wraz z nauczycielami na lipcowym  pikniku integracyjnym  Technicy masażyści i terapeuci wraz z nauczycielami na lipcowym  pikniku integracyjnym

Technicy masażyści i terapeuci wraz z nauczycielami na lipcowym  pikniku integracyjnym 

Technicy masażyści i terapeuci wraz z nauczycielami na lipcowym  pikniku integracyjnym  Technicy masażyści i terapeuci wraz z nauczycielami na lipcowym  pikniku integracyjnym

Technicy masażyści i terapeuci wraz z nauczycielami na lipcowym  pikniku integracyjnym

 

Wycieczka do Jarosławia

Wycieczka zaczęła się w Łańcucie na dworcu PKP. Do Jarosławia dojechałyśmy pociągiem - "prawie pendolino". Tam przywitała nas Patrycja - przewodnik i słuchaczka kierunku Terapeuta Zajęciowy. Odwiedzałyśmy placówki i instytucje, w których uczą się i pracują osoby niepełnosprawne i chore psychicznie. Zrzeszają się one w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu.  W kawiarni "Galeria Przedmiotu"  była kawa, lody i ciacho, Pani Madzia pracująca w sklepie pokazała nam technikę linorytu wykorzystywaną do zdobienia ekologicznych toreb. Odwiedziłyśmy też Środowiskowy Dom Samopomocy i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Później w Zakładzie Aktywności Zawodowej-  barze "Europejskie Klimaty" zjadłyśmy obiad polski i zobaczyły stanowiska pracy osób tam zatrudnionych. Przywitałyśmy też klasowe dziecko - Kubusia. Dalej w Niepublicznej Szkole Przysposabiającej do Pracy, Domu Samodzielności i Mieszkaniu Chronionym zobaczyłyśmy przykład dobrych praktyk w pracy z osobami chorymi czy niepełnosprawnymi. Mnie najbardziej podobała się produkcja ekologicznej podpałki do grila, ceramika, meble z palet, system obrazków do komunikowania się z dziećmi głęboko upośledzonymi i ich uśmiechy. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które podzieliły się z nami swoim doświadczeniem i pokazały kawałeczek swojej pracy.

Agnieszka Gargała

 

Trwa rekrutacja ... Zapraszamy do kształcenia w naszej szkole. Proponujemy atrakcyjne kierunki, bezpłatną naukę!!! Nie wymagamy matury!!!