A- A A+

 

Medyczna Szkoła Policealna w Łańcucie

Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
Menu

Kolejna akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku zakończona! 13-tego w piątek zgłosiło się 25 osób chętnych do pomocy chorym i oddania swoich komórek macierzystych. Ostatecznie zarejestrowaliśmy 21 zupełnie nowych potencjalnych dawców. Kilka osób nie osiągnęło jeszcze wymaganej masy ciała- 50 kg, jedna nie mogła zostać dawcą ze względów zdrowotnych. Dzwoniliśmy również do koordynatora DKMS w Warszawie, aby upewnić się czy osoba po zabiegu operacji skoliozy może się zarejestrować - wyraził zgodę. Największa grupa zarejestrowanych to słuchacze Medycznej Szkoły Policealnej, przyszli również uczniowie klas trzecich 2 LO i nauczyciele. Może to właśnie ich „bliźniacy genetyczni” czekają na szansę na drugie życie???
To trzecia akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych szpiku organizowana pod hasłem #KOMÓRKOMANIA w Medycznej Szkole Policealnej w Łańcucie. Pierwsza w Zespole Szkół nr 1 im. Janusz Korczaka w Łańcucie.
Mamy też radosną wiadomość - dawca zarejestrowany podczas akcji w listopadzie 2017 roku znalazł swojego bliźniaka genetycznego i oddał swoje komórki macierzyste dorosłej kobiecie z Polski. Ta Pani żyje!
Serdeczne podziękowania dla pracowników szkoły i wolontariuszy - tym razem były to kosmetyczki, opiekunki medyczne i dziecięce.

 

 

 

 

<
Szkoła posiada nadal wolne miejsca na kierunku Technik usług kosmetycznych - ZAPRASZAMY!